کانون معلولان منطقه 19

صفحه رسمی اطلاع رسانی شهروندان دارای معلولیت منظقه ۱۹شهر تهران
پیشخوان
تبلیغات تبلیغات

۵ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری کلاس آموزش با موضوع " چگونگی ارتباط صحیح با افراد دارای معلولیت" به همت خانه سلامت خانی آباد شمالی خبر داد

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، داداش زاده با اعلام این خبر افزود: در راستای بستر سازی برای تغییر نگرش منفی جامعه نسبت به معلولیت و توانمندی معلولان ، کلاس آموزشی با موضوع " چگونگی ارتباط صحیح با افراد دارای معلولیت" کلاس " چگونگی ارتباط صحیح با افراد دارای معلولیت" با همکاری کانون معلولان برگزار شد که بالغ بر 20 نفر از شهروندان از این برنامه بهره مند شدند.

وی تشریح کرد: شیوه های برخورد با افرادی که از صندلی چرخ دار استفده می کنند، دارای ناشنوایی یا کم شنوایی هستند، اختلال در تکلم دارند، دارای اختلالات یادگیری یا کم توانی ذهنی هستند و افرادی که دارای نابینایی و کم بینایی از موارد مطرح شده در این کلاس بود
۱۶ شهریور ۹۳ ، ۱۹:۴۱
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری کلاس آموزشی با موضوع " راهکارهای پیشگیری از تولد کودکان دارای معلولیت " به همت خانه سلامت خانی آباد شمالی خبر داد. مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری کلاس آموزشی با موضوع " راهکارهای پیشگیری از تولد کودکان دارای معلولیت " به همت خانه سلامت خانی آباد شمالی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، داداش زاده با اعلام این خبر افزود: نظر به اینکه هم اکنون بیش از 4 میلیون شهروند معلول در ایران زندگی می کنند که از نقایص مادرزادی رنج می برند کلاس آموزشی با موضوع راهکارهای پیشگیری از تولد کودکان دارای معلولیت برگزار شد که بالغ بر 25 نفر از این برنامه بهره مند شدند.

وی تشریح کرد: مبحث ارتباط بالا بودن سن مادر در هنگام بارداری،سابقه تولد جنین نابهنجار،داشتن فرزند با معلولیت جسمی، سابقه سقط مکرر در سه ماهه اول بارداری و ... در این کلاس به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
۱۶ شهریور ۹۳ ، ۱۹:۳۹
يكشنبه, ۱۶ شهریور ۱۳۹۳، ۰۷:۱۳ ب.ظ

برگزاری تور آموزشی سلامت ویژه معلولین

مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری تور آموزشی سلامت ویژه اعضای کانون معلولین خبر داد.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، داداش زاده با اعلام این خبر افزود: نظر به اینکه افراد دارای معلولیت نیز بعنوان شهروندان شهر محسوب می شوند، لذا با نگاهی واقع بینانه به وضعیت زندگی و نحوه ارتباطات این افراد ایجاب می کند که مبانی تحقق فرصت ها و عدالت اجتماعی در خصوص آنها همچون سایر آحاد جامعه مد نظر قرار گیرد. لذا بمنظور افزایش مشارکت اجتماعی معلولان و توجه و رسیدگی به آنها و بستر سازی برای حضور معلولان در جامعه ، اردوی تفریحی و آموزشی به پارک ارم برگزار شد که بیش از 20 نفر از معلولان از این برنامه بهره مند شدند.

وی تشریح کرد: همچنین در طول این بازدید، آموزش هایی نیز در خصوص " راهکارهای ارتقای بهداشت روان" ارائه شد.
۱۶ شهریور ۹۳ ، ۱۹:۱۳
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از عیادت مدیران شهری از شهروندان معلول نیازمند محله شهید کاظمی خبر داد. مدیر اداره سلامت منطقه 19 از عیادت مدیران شهری از شهروندان معلول نیازمند محله شهید کاظمی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، داداش زاده با اعلام این خبر افزود: به منظور افزایش مشارکت اجتماعی معلولان و توجه و رسیدگی به مشکلات آنها و نیز بستر سازی برای حضور معلولان در جامعه ، برنامه عیادت و دلجویی مدیران و مسئولان شهری از معلولان نیازمند محله شهید کاظمی برگزار شد که در این برنامه مدیر اجتماعی و فرهنگی ناحیه 3، کارشناس سلامت ناحیه و مسئول خانه سلامت شهید کاظمی حضور داشتند .

گفتنی است در این برنامه از منزل 10 نفر از اعضای کانون معلولان بازدید به عمل آمد و در این نشست ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص مشکلات معلولان ، هدیه ویژه ای نیز جهت دلجویی به آنها تقدیم شد.
۱۶ شهریور ۹۳ ، ۱۹:۰۴
مدیران شهری منطقه 19 با 10 عضو کانون معلولان دولتخواه دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، داداش زاده مدیر اداره سلامت منطقه با اعلام این خبر افزود: نظر به ضرورت تحقق مبانی عدالت اجتماعی برای معلولان همچون سایر شهروندان و به مناسبت تولد امام هشتم شیعیان، تنی چند از مدیران و کارشناسان شهرداری با حضور در منزل شهروندان معلول محله دولتخواه و عیادت از آنها ، به مسائل و مشکلات آنها رسیدگی کردند.

وی تشریح کرد: در این بازدید، مدیر اجتماعی ناحیه 3 به همراه کارشناس سلامت ناحیه و نیز مسئول خانه سلامت محله دولتخواه حضور داشتند و با اهدای هدایایی ارزشمند از آنها دلجویی کردند.
۱۶ شهریور ۹۳ ، ۱۸:۵۷