کانون معلولان منطقه 19

صفحه رسمی اطلاع رسانی شهروندان دارای معلولیت منظقه ۱۹شهر تهران
پیشخوان
تبلیغات تبلیغات
آخرین مطالب

۱۶ مطلب در آذر ۱۳۹۳ ثبت شده است

مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برپایی 5 کلاس آموزشی به مناسبت هفته معلولین به همت خانه سلامت برادران شکری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه، داداش زاده با اعلام این خبر افزود: هر ساله 12 آذر روز جهانی نابینایی نامگذاری شده است . نامگذاری این روز فرصت مناسبی است تا ضمن حساس سازی هر چه بیشتر جامعه نسبت به معلولان ،راهکارهای پیشگیری از تولد کودکان دارای معلولیت و نیز نحوه رفتار با افراد معلول سطح جامعه نیز به شهروندان آموزش داده شود. لذا در همین زمینه 5 کلاس آموزشی با موضوعات" آشنایی با انواع معلولیت ها" ، " آشنایی با شاخص های مناسب سازی محیط زندگی"، "مهارت های ارتباطی و نحوه برخورد با معلولین " و ... برگزار شد .

وی تشریح کرد: گفتنی است بیش از 170 نفر از شهروندان از این برنامه بهره مند شدند.
۱۵ آذر ۹۳ ، ۱۹:۴۸
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از اجرای بیش از 60 ویژه برنامه آموزشی و فرهنگی به مناسبت روز جهانی معلولان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، فاطمه داداش زاده توجه جدی به پیگیری و رفع نیازهای معلولین منطقه را از اهم برنامه های حوزه سلامت این منطقه خواند و گفت: درهمین راستا خدمات مختلف فرهنگی و اجتماعی از جمله کلاسهای آموزشی، اردوهای تفریحی و خدمات رایگان روانشناسی و پزشکی در کانون های معلولین محلات ارائه می شود ضمن اینکه مناسب سازی و هم سطح سازی معابر در حوزه ترافیکی جهت تردد آسانتر معلولین نیز از دیگر اقداماتی است که در این منطقه بشکل مستمر در حال پیگیری و انجام است.
علاوه براین اقدامات در راستای تکریم این قشر از جامعه همزمان با 12 آذر که به روز جهانی معلولان اختصاص یافته 69 ویژه برنامه تدارک دیده شده که بخش گسترده آنها را کلاسها و همایش های آموزشی تشکیل می دهد.
به گفته وی این کلاسها با موضوعاتی همچون مهارتهای ارتباطی و برخورد با افراد دارای معلولیت، راه های پیشگیری از تولد کودکان دارای معلولیت، مشکلات کودکان دیرآموز، اختلالات یادگیری و کم هوشی در کودکان، احترام به معلولان نه ترحم دررفتار های اجتماعی، روانشناسی معلولان و سایر موضوعات مرتبط در خانه های سلامت سطح منطقه برگزار می شود.
همچنین همایش هایی درخصوص نحوه برخورد با معلولین در مدرسه شاهد کوثر و صبحانه سالم در خانه سلامت خانی آباد نو جنوبی اجرا می شود. علاوه براین خدمات مشاوره ای نیز ویژه خانواده معلولین در نظر گرفته شده است که در خانه سلامت اسفندیاری بستان به این عزیزان ارائه خواهد شد.
مدیر اداره سلامت یکی از ویژه برنامه های این روز جهانی را تکریم و تقدیر از معلولان خواند و بیان کرد: به همین مناسبت برنامه های دیدار با خانواده های عضو کانون معلولان و دانش آموزان مدرسه استثنایی مهرطلبان همراه با اهدای گل انجام می شود ضمن اینکه خانه های سلامت شریعتی شمالی و جنوبی نیز به ترتیب ویژه برنامه های تقدیر از دبیر کانون معلولان و تقدیر از معلولین منطقه را اجرا می کنند.
نثاری ادامه داد: برگزاری مسابقه نقاشی و هم اندیشی پیرامون نیازسنجی معلولان در خانه سلامت بهمنیار، توزیع بروشور و بسته های آموزشی در مساجد و مدارس، ارسال پیامک به مناسبت روز جهانی معلولان، نمایش فیلم تکریم، برگزاری مسابقه داستان نویسی و نقاشی در خانه سلامت شکوفه شمالی از دیگر برنامه های مناسبتی این روز است.
۱۵ آذر ۹۳ ، ۱۷:۳۵
شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۳، ۰۵:۳۲ ب.ظ

برگزاری جشنواره غذایی ویژه معلولین

مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری جشنواره غذایی ویژه معلولین به همت خانه سلامت خانی آباد جنوبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، داداش زاده با اعلام این خبر افزود: همزمان با روز جهانی معلولین، خانه سلامت خانی آباد جنوبی با هدف ارتقاء همبستگی اجتماعی معلولین و نیز معرفی الگوهای تغذیه ای سالم برای آنان و نیز ترویج و توسعه فعالیت های مشارکتی در بین معلولین ، جشنواره غذایی را برگزار نمود. در این برنامه که با حضور گسترده اعضای کانون معلولین همراه بود ؛ غذاهایب ارائه شده توسط کارشناسان تغذیه مورد داوری و به نفرات برتر جوایزی اهداء شد.
۱۵ آذر ۹۳ ، ۱۷:۳۲
شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۳، ۱۰:۲۸ ق.ظ

برگزاری برنامه سنجش بینایی ویژه کودکان

مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری برنامه سنجش بینایی ویژه کودکان به همت خانه سلامت نعمت آّباد به مناسبت هفته معلولین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، داداش زاده با اعلام این خبر افزود: در راستای گرامیداشت روز جهانی معلولین ( 12 آذر ) برنامه سنجش بینایی ویژه کودکان 7-3 سال با هدف حفظ حقوق کودکان در زمینه رشد و پرورش جسمی کودکان همراه با سلامتی برگزار شد و 25 نفر از کودکان از این برنامه بهره مند شدند.
۱۵ آذر ۹۳ ، ۱۰:۲۸
شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۳، ۱۰:۲۵ ق.ظ

برگزاری برنامه بازدید از منزل معلولین

مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری برنامه بازدید از منزل معلولین به همت خانه سلامت شریعتی شمالی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، داداش زاده مدیر اداره سلامت منطقه با اعلام این خبر افزود: نظر به ضرورت تحقق مبانی عدالت اجتماعی برای معلولان همچون سایر شهروندان و به مناسبت هفته ملی معلولان ، تنی چند از مدیران کارشناسان شهرداری با حضور در منزل شهروندان معلول محله شریعتی شمالی و عیادت از آنها ، به مسائل و مشکلات آنها رسیدگی کردند.

وی تشریح کرد: در این بازدید، مدیر اجتماعی ناحیه 2 به همراه مدیر محله و نیز مسئول خانه سلامت محله شریعتی شمالی حضور داشتند و با اهدای هدایایی ارزشمند از آنها دلجویی کردند.
۱۵ آذر ۹۳ ، ۱۰:۲۵
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری همایش آموزشی با موضوع" راهکارهای پیشگیری از تولد کودکان دارای معلولیت " به همت خانه سلامت شریعتی شمالی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، داداش زاده با اعلام این خبر افزود: در راستای گرامیداشت هفته ملی معلولین، کلاس آموزشی با موضوع" راهکارهای پیشگیری از تولد کودکان دارای معلولیت " در مسجد امام زمان برگزار شد که بیش از 40 نفر از شهروندان از این برنامه بهره مند شدند.
۱۵ آذر ۹۳ ، ۱۰:۲۳
شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۳، ۱۰:۲۰ ق.ظ

ارائه خدمات سلامت محور ویژه معلولین

مدیر اداره سلامت منطقه 19 از ارائه خدمات سلامت محور ویژه معلولین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه 19، داداش زاده با اعلام این خبر افزود: در طی هفته ملی معلولین، از منزل 9 نفر از اعضای کانون معلولین بازدید بعمل آمد و به معلولین خدمات سلامت محوری همچون اندازه گیری قند خون، اندازه گیری فشار خون و اندازه گیری شاخص توده بدنی ارائه شد.
۱۵ آذر ۹۳ ، ۱۰:۲۰
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری کلاس آموزشی با موضوع " نحوه برخورد با فرزندان دارای معلولیت" به همت خانه سلامت گلریز در خانه سلامت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، داداش زاده با اعلام این خبر افزود: در راستای افزایش توانمندی و اعتماد به نفس افراد دارای معلولیت ، کلاس آموزشی" نحوه برخورد با کودکان دارای معلولیت "ویژه والدین معلولین برگزار شد که بیش از 30 نفر از مباحث ارائه شده در این کلاس بهره مند شدند.

وی در خصوص این کارگاه اظهار داشت: اغلب خانواده ها برای تطابق با مشکل داشتن فرزند معلول و نحوه برخورد با این کودکان دچار چالش و مشکلات است.در این کلاس آموزشی تلاش داشتیم ضمن آموزش والدین در زمینه قبول این مشکل و نحوه مقابله با آن ، بتوانند از رفتارهای کودکانشان آگاهی یابند و با کودکان معلولشان آگاهانه تر و اصولی تر رفتار کنند.
۱۵ آذر ۹۳ ، ۱۰:۱۸
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری کلاس آموزشی با موضوع" بهبود فن بیان" به همت خانه سلامت خانی آباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، داداش زاده با بیان این مطلب افزود: در راستای افزایش توانمندی و اعتماد به نفس افراد دارای معلولیت ، کلاس آموزشی" بهبود فن بیان "ویژه معلولین برگزار شد که بیش از 25 نفر از مباحث ارائه شده در این کلاس بهره مند شدند.

همچنین در ادامه این کلاس مراحل سازگاری با والدین (که مرحله آگاهی از خطر، مرحله مقاومت و مرحله فرسودگی را شامل می شود ) به طور کامل شرح و تبیین و نیز نحوه و چگونگی همدلی و همراهی با سایر شهروندان برای معلولین حاضر در جلسه بیان شد.
۱۵ آذر ۹۳ ، ۱۰:۱۲
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری کلاس آموزشی با موضوع" کارآفرینی و اشتغال زایی ویژه معلولین" به همت خانه سلامت خانی آباد جنوبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، داداش زاده با اعلام این خبر افزود: در راستای تحقق فرصت های مناسب برای معلولین و افزایش عدالت اجتماعی، کلاس آموزشی با موضوع" راهکارهای کارآفرینی و اشتغال زایی " ویژه اعضای کانون معلولین برگزار شد که بیش از 15 نفر از این برنامه بهره مند شدند
۱۵ آذر ۹۳ ، ۱۰:۰۵