کانون معلولان منطقه 19

صفحه رسمی اطلاع رسانی شهروندان دارای معلولیت منظقه ۱۹شهر تهران
پیشخوان
تبلیغات تبلیغات
آخرین مطالب

۹ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۷ ثبت شده است

دوشنبه, ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷، ۰۱:۰۴ ب.ظ

منطقه 19 : ادامه ی روند اجرای طرح راه های هموار

مدیر اداره سلامت منطقه 19 از ادامه ی روند اجرای طرح راه های هموار خبر داد :

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، در راستای طرح راه های هموار و با هدف شناسایی مسیرهای پرتردد و مشکل ساز برای عبور معلولین ، پارک جانباز واقع در ناحیه ی دو این منطقه از سوی یکی از معلولین معرفی شد .

وی ادامه داد : معرفی مسیرهای ناهموار به معاونت فنی هر ناحیه از سوی دبیرکانون معلولان و پیگیری هموارسازی آن از جمله مراحلی است که در جهت تسهیل رفت و آمد معلولان و کمک به بهبود فعالیت های خارج از منزل آنان صورت می گیرد .
۳۱ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۳:۰۴
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری جلسه ی منطقه ای کانون معلولان در ساختمان ناحیه 2 خبر داد :

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، جلسه ی هم اندیشی کانون معلولان در تاریخ 97/2/26 در ساختمان ناحیه 2 برگزار شد
در این جلسه که با حضور الهیاری معاون ناحیه ی 2 ، تقی زاده رئیس اجتماعی این ناحیه ، جان فر کارشناس مسئول عمران ناحیه ، معیری رئیس سامانه 137 ،نورایی کارشناس فنی و ترافیک ناحیه ، مافی دبیرمنطقه ای کانون ،دبیران محله ای و کارشناس اداره ی سلامت و کارشناس اجتماعی ناحیه تشکیل شد ؛ گزارشی از مصوبات فصل گذشته ارائه شد ؛ در پایان مصوبات زیر به تصویب رسید

مکاتبه با رؤسای شعبات بانک ها جهت استقرار رمپ از داخل بانک ها

ارسال تصاویر مشکلات مناسب سازی معلولان به معاونت ناحیه ی 2

پیگیری نامههای درخواستی جهت مناسب سازی تردد معولین توسط دبیرمنطقه ای کانون از معاونت ناحیه ی 2

شایان ذکر است ، براساس تصمیم صورت گرفته ، جلسات کانون هر بار در یکی از نواحی به منظور پیگیری مسائل و مشکلات مربوط به آن ناحیه ، علاوه بر مصوبات و پیگیری های مشکلات سایر محلات تشکیل می شود
۳۰ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۲:۲۶
کارگاه های آموزش مهارت های اجتماعی ویژه کانون معلولان منطقه 19 در سرای محله خانی آباد جنوبی برگزار می شود .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، حمید بهرامی معاون اجتماعی و فرهنگی با اشاره به اهمیت فراگیری مهارت های اجتماعی برای معلولان افزود: این مهارت ها باعث افزایش مشارکت اجتماعی، فراهم کردن زمینه های لازم جهت بروز استعداد های معلولین و پر کردن اوقات فراغت آنها می شود.
وی ادامه داد : در این کارگاه ها کارشناسان روانشناسی کودکان استثنایی به آموزش نحوه آداب معاشرت، غذا خوردن، احترام، مذاکره، تشکرکردن، مقابله با خشم، برخورد با احساسات، تفکر قبل از عمل، مهارت های حل مسأله و مهارت نه گفتن به معلولان می پردازند تا از این طریق بتوان قوه اعتماد به نفس آنان را افزایش داده و توانمندی های اجتماعی آنان را ارتقا دهند.
بهرامی با اشاره به حضور معلولان جسمی حرکتی و ذهنی در این کارگاه ها خاطر نشان کرد: در این کارگاه ها بعد از آموزش هر مهارت، معلولین به صورت فردی یا مشارکت گروهی به تمرین عملی مهارت آموخته شده می پردازند.
معاون شهردارمنطقه یاد آورشد : بعد از برگزاری هر دوره کلاس های مشاوره ویژه اولیاء با هدف بیان نقاط قوت و ضعف معلولین در هر مهارت آموخته شده و نحوه تعامل با آنها برگزار می شود تا والدین در آموزش مهارت های اجتماعی و پیشرفت فرزندانشان سهیم باشند.
علاوه بر برنامه های آموزشی یاد شده برنامه های فرهنگی ورزشی جانبی نیز اعم از گرامیداشت مناسبتهای ملی، مذهبی و تقویم سلامت ، اعزام به اردوهای تفریحی ، برگزاری جشن های تولد و...از دیگر برنامه های این کانون می باشد .
این گزارش می افزاید: کارگاه مهارت های اجتماعی ویژه توان یابان روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 10 تا 11 در سرای محله خانی آباد جنوبی برگزار می شود و معلولین علاقمند به منظور بهره مندی از خدمات رایگان این کارگاه ها می توانند جهت ثبت نام به خانه سلامت این محله مراجعه و یا با شماره 55026257 تماس حاصل فرمایند.
۱۹ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۰:۲۹
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری کلاس آموزشی مهارت های یادگیری برای توانیابان در سرای محله ی خانی آبادنوجنوبی خبر داد :


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، یادیگیری یکی از مهمترین بخش های زندگی هرفردی است که نقش بسزایی در افزایش توانمندی و مهارت های فردی دارد ؛ در این میان ، توانیابان به دلیل مشکلات جسمی خود نیازبیشتری به مهارت های یادگیری دارند ؛ براین اساس خانه ی سلامت خانی آبادنوجنوبی با برگزاری کلاس آموزشی مهارت های خواندن و نوشتن در تاریخ 97/2/10 در سرای محله ، در راستای بهره مندی توانیابان از این مهارت ها است .
۱۷ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۲:۰۰

روابط عمومی اداره سلامت منطقه 19
از برگزاری کلاس آموزشی مهارتهای یادگیری شامل خواندن، نوشتن و،،،

ویژه اعضای کانون معلولان محله خانی‌آباد نو جنوبی خبرداد.

محل برگزاری خانه سلامت

تاریخ برگزاری 97/2/10

۱۱ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۱:۳۱
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، همزمان با هفته ی سلامت ، نمایشگاهی از کارهای دستی دانش آموزان استثنایی در مدرسه ی طلوع برگزار شد .

وی هدف از برپایی این نمایشگاه را بالابردن روحیه ی اعتماد به نفس و خلاقیت در این کودکان دانست و
حمایت عاطفی از این کودکان را ضروری دانست .
۱۰ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۰:۴۹
دوشنبه, ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷، ۱۰:۴۲ ق.ظ

منطقه 19 : نواختن زنگ سلامت در مدرسه ی استثنایی طلوع

مدیر اداره سلامت منطقه 19 از نواختن زنگ سلامت در مدرسه ی استثنایی طلوع خبر داد :


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، به مناسبت هفته ی سلامت ، زنگ سلامت در مدرسه ی استثنایی طلوع نواخته شد و برنامه هایی از قبیل نمایش عروسکی ، مسابقهپیرامون محیط زیست به همراه اهدای جوایز ، برپایی نمایسگاه نقاشی و کاردستی کودکان با حضور رئیس اداره ی اجتماعی ناحیه ی 2 در این مدرسه اجرا شد .
۱۰ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۰:۴۲
پنجشنبه, ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷، ۱۰:۰۲ ق.ظ

منطقه 19 : اجرای طرح راه های هموار در بوستان مهران

مدیر اداره سلامت منطقه 19 از اجرای طرح راه های هموار در بوستان مهران خبر داد :

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ،در راستای اجرای طرح راه های هموار و شناسایی مسیرهای ناهموار برای تردد معلولین و تلاش در جهت تسهیل رفت و آمد توانیابان ، بوستان مهران واقع در ناحیه ی دو شهرداری منطقه ی 19 با همکاری الهیاری معاون این ناحیه مناسب سازی شد.
۰۶ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۰:۰۲
پنجشنبه, ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷، ۱۰:۰۱ ق.ظ

منطقه 19 : اجرای طرح راه های هموار در سطح منطقه

مدیر اداره سلامت منطقه 19 از اجرای طرح راه های هموار در سطح منطقه خبر داد :

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، در راستای بهبود آمد و شد توانیابان منطقه ، طرح راههای همواره در حال اجرا است که براین اساس ،شهروندان با شناسایی و معرفی مسیرهای پرترددی که معلولین برای عبور از آن با مشکل مواجه هستند و معرفی آن ، در جهت هموارسازی ، مشارکت می کنند .

شایان ذکر است ، ارسال تصاویری از این مسیرها به دبیرمنطقه ای کانون معلولان از راههای مشارکت شهروندان در این طرح می باشد .
۰۶ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۰:۰۱