کانون معلولان منطقه 19

صفحه رسمی اطلاع رسانی شهروندان دارای معلولیت منظقه ۱۹شهر تهران
پیشخوان
تبلیغات تبلیغات

۲۴ مطلب در مرداد ۱۳۹۷ ثبت شده است

مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری مسابقه ی چیستان برای کودکان معلولان در قالب چهارشنبه های معلولین خبر داد :

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، در راستای اجرای طرح شادستان و در قالب چهارشنبه های معلولین ، خانه ی سلامت بهمنیار اقدام به برگزاری مسابقه ی چیستان برای کودکان معلول و خانواده های آن ها کرده است .

وی هدف از اجرای این برنامه را ارتقای قدرت تفکر در کودکان و نیز افزایش روحیه ی آن ها و خانواده های آن ها معرفی کرد ؛ در پایان نیز جوایزی ببه منظور تشویق کودکان به آن ها اهدا شد .
۳۰ مرداد ۹۷ ، ۱۹:۳۸
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری دورهمی و جشن ویژه برنامه ی چهارشنبه های معلولین به همت خانه ی سلامت شکوفه جنوبی خبر داد:

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، در راستای اجرای طرح شادستان و در قالب برنامه چهارشنبه معلولین ، دورهمی ویژه معلولین در بوستان جوانه محله ی شکوفه جنوبی برگزار شد .

گفتنی است ، برگزاری مسابقه و اهدای جوایز با هدف افزایش روحیه و نشاط بین معلولین نیز از جمله برنامه هایی است که در آن اجرا شده است .
۳۰ مرداد ۹۷ ، ۱۹:۳۳
دوشنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۷، ۰۷:۳۱ ب.ظ

منطقه 19 :انتخابات دبیر کانون محله ی شکوفه جنوبی

مدیر اداره سلامت منطقه 19 از انتخابات دبیر کانون محله ی شکوفه جنوبی خبر داد :

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19 بهنقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، انتخابات دبیرمحله ای کانون معلولان به همت خانه ی سلامت شکوفه جنوبی برگزار شد .

وی با اشاره به اهداف تشکیل کانون معلولان و افزایش مشارکت های اجتماعی آن ها افزود ، شناخت معلولان از مشکلات و چالش های خود می تواند در ارائه ی راهکار و تسهیل رفع آن ها مؤثرتر باشد و عضویت 238 نفر در کانون معلولان بر اهمیت توجه به برنامه ریزی لازم برای دستیابی به اهداف تشکیل کانون می افزاید .
۲۹ مرداد ۹۷ ، ۱۹:۳۱
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری مسابقه ی نقاشی معلولین به همراه آموزش در قالب چهارشنبه های معلولین خبر داد :

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، در راستای اجرای طرح شادستان و در قالب چهارشنبه های معلولین ، خانه ی سلامت بهمنیار با دعوت معلولین این ناحیه ، مسابقه ی نقاشی را در تاریخ 97/5/17 برگزار کرده است .

وی افزود ، این برنامه با هدف افزایش مهارت های آموزشی ، ارتقای اعتماد به نفس و روحیه و نشاط معلولین انجام شده است .
۲۹ مرداد ۹۷ ، ۱۹:۲۹
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری جلسه ی منطقه ای کانون معلولین در فصل تابستان در ناحیه ی یک خبر داد :

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، جلسه ی منطقه ای کانون معلولین در فصل تابستان با محوریت مسائل و مشکلات معلولین و با حضور شهردار و رئیس اجتماعی ناحیه ی یک ، مدیر اداره سلامت ، اعضای کانون معلولین در تاریخ 97/5/17 برگزار شد .

وی افزود ، مناسب سازی معابر برای تردد معلولین و اجرای طرح راه های هموار ، توجه به افزایش روحیه ی معلولین و برنامه ریزی برای اردوی تفریحی ، توجه به ارتقای مهارت های ارتباطی و توانمندی های جسمی و ذهنی معلولین از مهمترین دغدغه هایی است که از سوی خانواده ی معلولین مطرح می شود که نیازمند برنامه ریزی جدی در این زمینه وجود دارد ؛ برهمین اساس ، اداره ی سلامت در طی بازدیدهایی که از منزل توانیابان داشته است فهرستی از نیازهای آن ها را تهیه کرده و برای رفع آن نامه های لازم را به شهرداران نواحی ارسال کرده است .
۲۹ مرداد ۹۷ ، ۱۹:۲۳
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری کلاس آموزشی پیشگیری از تولد کودکان معلول در قالب چهارشنبه های معلولین خبر داد :

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، در راستای اجرای طرح شادستان و در قالب برنامه ی چهارشنبه های معلولین ، خانه ی سلامت برادران شکری اقدام به برگزاری کلاس آموزشی با محوریت راهکارهای پیشگیری از تولد کودکان معلول در سرای محله ی اسماعیل آباد کرده است .

وی هدف از برگزاری این کلاس را بهبود کیفیت زندگی شهروندان و کاهش آمار تولد کودکان معلول در جامعه معرفی کرد و افزود ، در این کلاس آموزشی ، شرکت کنندگان با علل و عواملی که در تولد کودک معلول دخالت دارند و نیز راهکارهای پیشگیری از بروز آن آشنا شدند و پاسخ سؤالات خود را از کارشناس حاضر دریافت کردند.

گفتنی است ، هزینه های سنگین نگهداری و درمان کودکان معلول از یک سو و مشکلات روحی که بر خانواده و کودکان معلول تحمیل می شود از مهمترین مسائلی است که ضرورت تلاش تمام متصدیان امور سلامت را در پیشگیری از تولد کودکان معلول برجسته می کند و تشکیل کارگاه هایی با هدف آگاهی بخشی به شهروندان یکی از این راهکارها است .

برگشت به تلکس خبرها
۲۹ مرداد ۹۷ ، ۱۹:۰۴
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از ویزیت رایگان معلولین در سرای محله خانی آبادنوشمالی خبر داد :

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، در راستای رسالت اداره سلامت بر ارائه ی خدمات سلامت محور به شهروندان ، خانه سلامت خانی آبادنوشمالی اقدام به ارائه ی ویزیت رایگان از معلولین با همکاری مرکز بهداشت کرده است.
۲۹ مرداد ۹۷ ، ۱۹:۰۳
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از اهدای هدیه به اعضای کانون معلولان در قالب چهارشنبه های معلولین خبر داد :

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، در راستای اجرای طرح شادستان و در قالب چهارشنبه های معلولین ، خانه ی سلامت خانی آبادنوشمالی با اهدای هدایا به اعضای کانون معلولان از آن ها تقدیر کرد.

وی افزود، چهارشنبه های معلولین یعنی توجه ویژه به معلولان و اختصاص حداقل یک روز برای آن ها و این روز بهانه ای است تا با تقدیر از آن ها بگوییم که به آن ها توجه داریم و تلاش می کنیم در حد وسع خود نیاز آن ها را مرتفع کنیم .

برگشت به تلکس خبرها
۲۹ مرداد ۹۷ ، ۱۹:۰۰
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری ایستگاه تقویت حواس در قالب چهارشنبه های معلولین خبر داد :

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، در راستای اجرای طرح شادستان و در قالب برنامه ی چهارشنبه های معلولین ، خانه ی سلامت خانی آبادنوجنوبی اقدام به برگزاری ایستگاه تقویت حواس در بوستان شقایق کرده است .

وی با اشاره به این که تقویت حواس پنجگانه به درک متعلقات آن کمک می کند افزود ، در این برنامه که با حضور معلولین ذهنی برگزار شد ، از توانیابان خواسته شد به منظور تقویت حس چشایی خود ، در حالی که چشمان خود را بسته اند با توجه به طعم مواد غذایی ، آن را حدس بزنند .

گفتنی است ، در پایان برنامه نیز با اهدای جوایزی از آن ها تقدیر شد .
۲۹ مرداد ۹۷ ، ۱۸:۵۶
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از اندازه گیری فشارخون معلولین به مناسبت روز اهدای خون خبر داد :

به گزارش روابط عموی شهرداری منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، به مناسبت نهم مرداد ماه روز اهدای خون ، خانه ی سلامت رسالت اقدام به اندازه گیری فشارخون از معلولین کرده است .

وی با اشاره به این که فشارخون یکی از عوامل زمینه ساز در بروز بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی و عروقی ، بیماری های کلیوی ، آسیب های چشمی و ... ، است افزود ، بر همین اساس ایستگاه های سلامت و اندازه گیری فشارخون در سطح محلات و خانه های سلامت برگزار می شود تا علاوه بر حساس سازی شهروندان نسبت به سلامت خود ، افراد در معرض خطر به کنترل مستمر آن بپردازند .
۲۹ مرداد ۹۷ ، ۱۱:۵۶