کانون معلولان منطقه 19

صفحه رسمی اطلاع رسانی شهروندان دارای معلولیت منظقه ۱۹شهر تهران
پیشخوان
تبلیغات تبلیغات

۱۱ مطلب در شهریور ۱۳۹۷ ثبت شده است

مدیر اداره سلامت منطقه 19 از آموزش کاردستی از طریق برش به معلولین در قالب برنامه چهارشنبه معلولین خبر داد :

به گزارش روابط عمومی اداره سلامت منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، در راستای اجرای طرح شادستان و در قالب برنامه ی چهارشنبه های معلولین ، کلاس آموزش کاردستی از طریق برش برای معلولین برگزار شد .

وی هدف از اجرای این برنامه را افزایش مهارت و خلاقیت بین معلولین معرفی کرد و افزود ، آموزش از طریق مسابقه یکی از راهکارهای انگیزشی و مؤثر در آموزش است به همین منظور کارهای دستی به رقابت گذاشته شد و در پایان نیز با اهدای جوایز تشویق شدند .
۲۴ شهریور ۹۷ ، ۱۳:۲۳
شنبه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۷، ۰۱:۲۲ ب.ظ

منطقه 19 :ارائه ی مشاوره برای خانواده معلولین

مدیر اداره سلامت منطقه 19 از ارائه ی مشاوره برای خانواده ی معلولین خبر داد :

به گزارش روابط عمومی اداره سلامت منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه، در راستای رسالت اداره سلامت بر ارتقای سطح آگاهی شهروندان و ارائه ی خدمات سلامت محور ، خانه ی سلامت بهمنیار، اقدام به ارائه ی مشاوره برای خانواده ی معلولین کرده است .

وی افزود : نظر به نقش و اهمیت مشاوره در حل مسائل و مشکلات شهروندان به ویژه با توجه به مشکلاتی که غالبا خانواده ی معلولین در نحوه ی ارتباط با فرزندان خود دارند ضروری است با ارائه ی راهکارهایی در جهت بهبود کیفیت زندگی آن ها اهتمام شود ؛ براین اساس کارگاه مشاوره در تاریخ 97/6/21 برگزار و علاوه بر ارائه ی مشاوره ، آموزش های لازم در این زمینه ارائه شد .

گفتنی است ، این برنامه در راستای اجرای طرح شادستان و در قالب برنامه ی چهارشنبه ی معلولین برگزار شده است .
۲۴ شهریور ۹۷ ، ۱۳:۲۲
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از عیادت از خانواده توانیاب در ناحیه ی 4 و اهدای سبد کالا خبر داد :

به گزارش روابط عمومی اداره سلامت منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، در راستای رسالت اداره ی سلامت بر حمایت معنوی و مادی از خانواده های توانیاب ، رئیس اجتماعی ناحیه 4 با حضور در خانواده ی دارای 4 معلول ساکن در این ناحیه از ایشان عیادت و با اهدای سبد کالا دلجویی کرد .

گفتنی است ، 238 نفر در اعضای کانون معلولان این منطقه عضو هستند .
۲۴ شهریور ۹۷ ، ۱۳:۲۰
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری دورهمی و اجرای تئاتر خیابانی در بوستان باران خبر داد :

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، در راستای اجرای طرح شادستان و با هدف افزایش انگیزه در میان معلولین برای مشارکت های اجتماعی ، تئاتر خیابانی با حضور هنرمندان معلول در روز سه شنبه در تاریخ 97/6/13 در بوستان باران برگزار شد .

وی افزود ، این برنامه به صورت فرمی ، بدون کلام و با موسیقی و حرکت اجرا خواهد شد و داستانی از کتاب ارزشمند منطق الطیر عطار به نمایش در آمد تا علاوه بر آشنایی و ترغیب شرکت کنندگان به مطالعه ی داستان های این کتاب ، اجرای آن توسط معلولین نیز بتواند در بازسازی تصورات نادرستی که از ناتوانی معلولین القا می شود ، مؤثر باشد .

حضور هنرمند روشندل منطقه در رشته ی موسیقی و اجرای برنامه ، ارائه ی دستاوردهای معلولین در حوزه ی هنرهای دستی نیز از جمله برنامه هایی است که در راستای معرفی معلولان توانمند منطقه در نظر گرفته شده بود .

وی ادامه داد : برگزاری غرفه های سلامت محور ، ایستگاه بازی و خلاقیت ، ایستگاه مشاوره فردی ، اجرای مسابقه ، تفسیر نقاشی ، استقرار کلینیک گل و گیاه با مشارکت سازمان های مردم نهاد از برنامه هایی است که در کنار برگزاری تئاتر خیابانی در بوستان باران برگزار خواهد شد .

گفتنی است ، بوستان باران از جمله بوستان های مناسب سازی شده برای معلولین است و به منظور بهره مندی اعضای کانون معلولان از برنامه و تسهیل در رفت و آمد آن ها ، سه دستگاه اتوبوس در نظر گرفته شد .
۲۴ شهریور ۹۷ ، ۱۳:۱۷
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری کارگاه خود مراقبتی در معلولین به همت خانه ی سلامت اسفندیاری و بستان خبر داد :

به گزارش روابط عمومی اداره سلامت منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه، خودمراقبتی یکی از مهمترین و در عین حال ساده ترین راهکار برای پیشگیری از بروز بیماری ها و صرف هزینه های حاصل از درمان است و اهمیت این موضوع برای معلولین با توجه به ویژگی های جسمی آن ها بیشتر خواهد بود ؛ براین اساس خانه ی سلامت اسفندیاری و بستان با همکاری مرکز بهداشت پرنیان اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با محوریت خودمراقبتی در معلولین کرده است .

وی افزود ، در این کارگاه با حضور جمعی از مادران در مسجد فاطمی برگزار شد ، شرکت کنندگان با مفهوم خودمراقبتی و اهمیت آن ، مؤلفه های اثرگذار بر خودمراقبتی و ... ، آشنا شدند و پاسخ سؤالات خود را از کارشناس حاضر دریافت کردند .
۲۰ شهریور ۹۷ ، ۱۳:۱۴
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برپایی ایستگاه سلامت در چهارشنبه های معلولین خبر داد :

به گزارش روابط عمومی اداره سلامت منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، در راستای اجرای طرح شادستان و در قالب برنامه های چهارشنبه های معلولین ، ایستگاه سلامت در سرای محله رسالت برگزار شد .

وی با اشاره به این که فشارخون و قندخون از عوامل زمینه ساز بروز بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های قلبی و عروقی ، آسیب های چشمی ، بیماری های کلیوی و ... ، می باشد بر اهمیت حساس سازی شهروندان نسبت به سلامت خود تأکید کرد .
۲۰ شهریور ۹۷ ، ۱۳:۱۳
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری مسابقه دارت ویژه معلولین به همت خانه ی سلامت خانی آبادنوشمالی خبر داد:

به گزارش روابط عمومی اداره سلامت منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، به منظور ترغیب معلولان به انجام فعالیت ورزشی و با هدف افزایش روحیه و نشاط بین معلولین ، خانه ی سلامت خانی آبادنوشمالی اقدام به برگزاری مسابقه ی دارت ویژه معلولین کرده است .
۲۰ شهریور ۹۷ ، ۱۳:۱۲
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری جلسه کانون معلولان در سرای محله ی خانی آبادنوشمالی خبر داد :

به گزارش روابط عمومی اداره سلامت منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، جلسه ی کانون معلولان با هدف هم اندیشی اعضای کانون معلولان در سرای محله خانی آبادنوشمالی برگزار شد .
۱۱ شهریور ۹۷ ، ۱۳:۱۱
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری دورهمی معلولین و خانواده های آن ها به همت خانه ی سلامت خانی آبادنوشمالی خبر داد:

به گزارش روابط عمومی اداره سلامت منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، به منظور تعامل و آشنایی معلولین و خانواده های آن ها با یکدیگر دورهمی در سرای محله ی خانی آبادنوشمالی برگزار شد .

وی ادامه داد : یکی از راهکارهای مؤثر در حل مشکلات ، به اشتراک گذاشتن آن و بارش فکری جمعی است براین اساس خانواده های معلولین با حضور در دورهمی که به همت مسئول خانه ی سلامت خانی آبادنوشمالی ترتیب داده شد شرکت کردند و به بیان مشکلات و مسائل مربوط به حوزه ی معلولین پرداختند .
۱۱ شهریور ۹۷ ، ۱۳:۰۹
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از نصب بنرهای اطلاع رسانی با موضوع " وظایف شهرداری در حوزه معلولین " در ساختمان های ستادی شهرداری خبر داد :

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدیر سلامت منطقه ، در راستای ابلاغ اداره کل سلامت پیرامون آشنایی با وظایف شهرداری در قبال معلولین ، بنرهای اطلاع رسانی با محوریت قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در رابطه با مناسب سازی فضاهای شهری ، در ساختمان های شهرداری نواحی پنج گانه ، معاونت اجتماعی - فرهنگی ، معاونت فنی و عمران و معاونت حمل و نقل و ترافیک نصب شد .

وی افزود ، اعتقاد و باور ما این است که مشکلات جسمانی معلولین نباید موجب انزوا و به تعبیری خانه نشینی آن ها گردد ؛ بدین منظور ضروری است تا با مناسب سازی مسیرهای پرتردد و ناهموار ، زمینه برای حضور و مشارکت اجتماعی معلولین فراهم آید .

گفتنی است ، پیش تر ، طرح راه های هموار با همکاری دبیر منطقه ای کانون معلولان و معاونت فنی و عمران اقدام به مناسب سازی در بوستان های شریعتی ، مهران ، بوستان گلریز و ... ، باشگاه ورزشی بنا اجرا شده است و اعضای کانون معلولین از طریق ارتباط با کانون معلولان و اداره سلامت فضای مورد نیاز برای مناسب سازی را معرفی کنند .
۱۱ شهریور ۹۷ ، ۱۳:۰۷