کانون معلولان منطقه 19

صفحه رسمی اطلاع رسانی شهروندان دارای معلولیت منظقه ۱۹شهر تهران
پیشخوان
تبلیغات تبلیغات
آخرین مطالب

۷ مطلب در مرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع" آشنایی با کار آفرینی ویژه معلولین " به همت خانه سلامت خانی آباد جنوبی خبر داد. مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع" آشنایی با کار آفرینی ویژه معلولین " به همت خانه سلامت خانی آباد جنوبی خبر داد. مدیر اداره سلامت مطقه 19 از برگزاری کلاس آموزشی با موضوع " کارآفرینی ویژه معلوین " خبر داد.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، داداش زاده با اعلام این خبر افزود: با توجه به نرخ بیکاری بالای 63 درصد افراد دارای معلولیت در جامعه، کارگاه آموزشی " آشنایی با کار آفرینی برای افراد دارای معلولیت " با حضور بیش از10نفر از اعضای کانون معلولین و مادران آنها برگزار شد.

در این کلاس مباحثی همچون چگونه مثل یک کار آفرین فکر کنیم؟، کسب و کار و انوع آن ، مشخصه های افراد دارای خلاقیت و ... به زبانی بسیار ساده و سلیس برای حاضرین شرح داده شد.

وی در پایان تشریح کرد: یکی از مهمترین عوامل ایجاد یک زندگی مستقل برای افراد دارای معلولیت داشتن شغل است و افراد می توانند با انگیزه مضاعف در ارتقاء جایگاه اجتماعی خود تلاش کنند امید که برگزاری این کارگاه ، گام موثری در این زمینه بوده باشد.
۲۵ مرداد ۹۳ ، ۱۸:۵۲
شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۳، ۰۶:۴۵ ب.ظ

: ویزیت رایگان پزشکی اعضای کانون معلولان

مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری برنامه ویزیت رایگان پزشکی به همت مسئول درمانگاه شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، داداش زاده با اعلام این خبر افزود: این برنامه در راستای رسیدگی به مشکلات و کاستی های معلولین در حوزه سلامت و پاسخ به نیازهای ویژه آنها در این زمینه و با هدف کاستن از تبعیضات و انزوای اجتماعی معلولین ، برگزار شد.

طی این برنامه مسئول درمانگاه شهرداری به صورت رایگان اعضای کانون معلولین را ویزیت نموده و توصیه های پزشکی لازم به آنها ارائه نمود همچنین مقررشد دارو های لازم برای معلولان تهیه و در اختیار آنها قرار داده شود.

داداش زاده در پایان اظهار کرد: امید داریم با انجام برنامه های اینچنینی توانسته باشیم گامی در جهت افزایش کرامت اجتماعی معلولان برداشته باشیم.
۲۵ مرداد ۹۳ ، ۱۸:۴۵
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری کلاس آموزشی با موضوع " آشنایی با معلولیت ( پیشگیری و توانبخشی) به همت خانه سلامت رسالت خبر داد

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، داداش زاده با اعلام این خبر افزود: در راستای بستر سازی به منظور تغییر نگرش منفی جامعه نسبت به معلولیت و توانمندی معلولین، کلاس آموزشی با موضوع " آشنایی با معلولیت ( پیشگیری و توانبخشی) با حضور بیش از 25 نفر از شهروندان برگزار شد.

وی تشریح کرد: علل معلولیت- انواع معلولیت و راهکارهای اساسی پیشگیری از معلولیت از جمله مباحث مطرح شده در این کلاس آموزشی بود.
۲۵ مرداد ۹۳ ، ۱۸:۴۱
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری کلاس آموزشی با موضوع " چگونگی همیاری با افراد دارای معلولیت" به همت خانه سلامت شکوفه جنوبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، داداش زاده با اعلام این خبر افزود: کانون معلولان محله شکوفه جنوبی در راستای ترویج فرهنگ تعامل با شهروندان دارای معلولیت و توانمند سازی آنان کلاس آموزشی با موضوع " چگونگی همیاری با افراد دارای معلولیت" برگزار شد و مبحث نحوه باز و بسته کردن ویلچر، نحوه کمک کردن به معلولین برای بالا رفتن از مانع و جدول، و تغییر جهت دادن ویلچر، و بالا و پایین رفتن معلولین از پله ها در این کلاس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی تشریح کرد: گفتنی است بیش از 20 نفر از این برنامه بهره مند شدند.
۲۵ مرداد ۹۳ ، ۱۱:۵۲
شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۴۵ ق.ظ

برگزاری کلاس آموزشی فضای شهری و معلولین

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، داداش زاده با اعلام این خبر افزود: نظر به اینکه بیش از 10 درصد جمعیت جهان به گونه ای با کم توانی مواجهند و علاوه بر این گروههای دیگری نظیر سالمندان، خانم های باردار، کودکان و ... به طور موقت دچار محدودیت های حرکتی می شوند، لذا کلاس آموزشی با موضوع " فضای شهری و معلولین " با هدف بررسی وضعیت فضاهای شهری و مطابقت آن با معیارهای استفاده برای معلولین برگزار شد که بالغ بر 30 نفر از این برنامه بهره مند شدند.

وی تشریح کرد: تعاریف معلولیت، پیشنیه اقدامات برای بهینه سازی فضهای شهری برای معلولین و الزامات مناسب سازی از اهم مباحث مطرح شده در این کلاس آموزشی بود.
۲۵ مرداد ۹۳ ، ۱۱:۴۵
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری کلاس آموزشی با موضوع " آَشنایی با شاخص های مناسب سازی محیط زندگی " به همت خانه سلامت خانی آباد جنوبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، داداش زاده با اعلام این خبر افزود: نظر به اینکه براساس سازمان بهداشت جهانی هم اکنون 10% درصد جوامع در حال توسعه به نوعی از معلولیت رنج می برند و با توجه به اینکه بالاترین سرانه جمعیتی افراد معلول در دنیا دارد، رعایت عدالت اجتماعی و تحقق فرصت های برابر برای شهروندان معلول از ضروریات است. از این رو کلاس آموزشی با موضوع " آشنایی با شاخص های مناسب سازی محیط زندگی " ویژه اعضای کانون معلولین و خانواده های آنان برگزار شد که بالغ بر 25 نفر از این برنامه بهره مند شدند
۲۵ مرداد ۹۳ ، ۱۱:۴۰
مدیر اداره سلامت منطقه 19 از برگزاری کلاس آموزشی با موضوع " ارتباط موثر اجتماعی ویژه معلولین" به همت خانه سلامت شکوفه جنوبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه19، داداش زاده با اعلام این خبر افزود: در راستای بستر سازی به منظور تغییر نگرش منفی جامعه نسبت به معلولیت و توانمندی معلولین، کلاس آموزشی با موضوع " ارتباط موثر اجتماعی ویژه معلولین " برگزار شد که بالغ بر 20 نفر از اعضای کانون معلولین از این برنامه بهره مند شدند.

وی تشریح کرد: نحوه بیان احساسات از جمله مباحثی بود که در این کلاس به معلولین آموزش داده شد.
۲۵ مرداد ۹۳ ، ۱۱:۳۵